Türkiye’de Son Durum

Ana Sayfa » Köşe Yazıları » Türkiye’de Son Durum

İnsanoğlu, yaratma dürtüsü var olduğundan beri bir şeyleri üretme ve geliştirme faaliyeti içerisine girmiştir. Fikri mahiyette gelişmesi de bu düşünce evrelerinden tek tek geçmesiyle olmuştur. Bunun sonucunda da güncel hayatta karşılaştığı sorunlara çözümler bulmuştur. Ülkemizde yaşanan bu son süreçte birçok sorunla karşı karşıyayız ancak çözüm üretmek yerine Mevcut İktidar tarafından sürekli susturulmaya çalışılıyoruz. İktidar tarafından CHP hedef gösterilerek milletvekilimize silahlı saldırı yapılıyor, genel başkanımızın önüne mermi atılıyor. Bunlar faşizan politikalar güden iktidarın toplumu nasıl yanlış düşünceler etrafında topladığının açık birer göstergesidir.

Saray rejiminin darbesi 15 Temmuzbahanesiyle her geçen gün şiddetini arttırmaktadır. Siyasetçiler, düşünürler, gazeteciler, bilim insanları fikirlerini iktidara muhalif yönde beyan ettikleri zaman AKPdiktasının faşizan politikalarıyla baş başa kalmaktadır. Saraydan muhaliflere karşı tek bir ses duyulurken iktidar da aynı tek heceyi tekrarlıyor: SUS!..Bu sus talimatı üzerine insanlar bir bir tutuklanıyor. AKP de mezhepsel ve ırksal bir çatışmanın peşine takılmaya çalışıyor. AKP’ ninmaksatı bellidir. Ülkede huzursuz ve güvensiz bir ortam yaratarak toplumun başkanlık lehinde düşüncelere sahip olmasını sağlamaktır. Korku politikaları güzel ülkemizin dört bir yanını sarmıştır.

Yargı, hükümetin baskısı altında ezildikçe iktidardan yana olmayan hiç kimse nefes alamıyor. Korku politikalarıyla sindirilen vatandaşlar, umutsuz ve mutsuz bir bakışla ülkeyi yorumlamaya çalışırken iktidar yandaşları ülkeyi hızla talan ediyor. OHAL kararlarıyla birlikte vatandaşa karşı baskı ve şiddetin oranı artıyor. Demokrasinin varlığı tartışılırken iktidar eliyle yeni bir darbe demokrasisi yaratılmaya çalışılıyor. Tabi ki buna ne kadar demokrasi denebilirse… Bunun sonucunda ülke:

Daha çok darbe teşebbüsüyle

Basına baskı ve sindirmeyle

Demokrasiye yapılan şiddetle

Dikta süreçlerinin hızlandırılmasıyla dünya kamuoyunda tanınıyor.

AKP iktidarı haklar konusunda ne kadar cani olduğunu son yaşanan süreçte tekrardan ortaya koymuştur. Tüm gözaltılar çoğulculuğa vurulan bir darbedir. Endişe verici tüm eylemler ülkemizin dört bir yanına yayılmaktadır. Türkiye bir şiddet sarmalının içine doğru sürüklenmektedir. Vatandaşlarımız nasıl bir sabaha uyanacaklarını bilememektedirler. Ülke iktidarı, artık vatandaşını bir tehdit olarak görmektedir. Gelecekle ilgili kaygısı olan AKP baskı politikalarıyla kendi vatandaşını ezmektedir. Düşünce özgürlüğünü kısıtlayarak kendi etki alanını genişletebileceğini sanmaktadır. Toplumsal sorumluluk bilinci vatandaşlarımızın zihinlerinden bilinçli politikalarla çıkarılmaya çalışılmaktadır. Artık insanlar düşüncelerini en yakınındakilerle bile paylaşırken defalarca düşünmektedir. Seçim dönemlerinde hakların genişletilmesi hususunda söylemler geliştirerek vatandaşları kandıran AKP, vatandaşa tanınan haklar açısından omurgasız bir siyaset gütmektedir. Vatandaşlarımız, ülkede ne zaman bir karışıklık çıksa sosyal erişim ağlarına ulaşamıyor. Böylece tüm toplumun olanlardan habersiz, kendi düşüncelerini savunmaktan mahrum bırakılmış bir şekilde hayatlarını devam ettirmeleri isteniyor. Gerçeği öğrenmek isteyenler AKP’nin faşist eylemleriyle yalanlar zindanlarına tıkılıyor.

Umutsuzluk ülkenin dört bir yanını sararken yaralı ve ölü vatandaşlarımızın, şehitlerimizin sayısı her geçen gün artmaya devam ediyor. Dış politikada tek bir doğru gözlenemiyor. Tüm dünya şaşkın gözlerle Türkiye’yi izliyor. AKP iktidarı ise tüm dünyaya caka satıyor.

Türkiye’de yaşam, karanlıklar üzerinden sürdürülmeye çalışılıyor. Hukuk kaybolmuş, umut ise aydınlığa muhtaç her geçen gün hayatlarımızdan daha da eksiliyor. Bizler asla ve asla bu baskıya, totaliterliğe boyun eğmeden her türlü hukuksuzluğa karşı haykırarak her gün

CUMHURİYET HALK PARTİSİ GENEL BAŞKANI

KEMAL KILIÇDAROĞLU
  • ali bahadırsizin gibi hiç durmadan ülkesi ve partisi için çalışan partililerimiz gelecek ve ülke için bizlere umut veriyor.başarılar dilerim
  • Rahime GüngörMahir Polat Cumhuriyet Halk Partisinin gülen yüzüdür. Partiye gereken ise budur. Başarılar dilerim.

FACEBOOKTA CHP