CHP’DE HUKUKU VE ADALETİ GÜÇLÜ KILACAĞIZ

Ana Sayfa » Genel Merkez Haberleri » CHP’DE HUKUKU VE ADALETİ GÜÇLÜ KILACAĞIZ

CHP YDK’nin çiçeği burnundaki Bornovalı üyesi Mahir Polat göreve seçilmesinin ardından yaptığı değerlendirmede, değişime ve devrimci sola gönülden inanan Cumhuriyet sevdalısı olarak, görevi süresince gece-gündüz demeden partisinin başarısı için çalışacağı ve hep doğrulardan taraf olacağı mesajını verdi.

“Adil Olacağım”

İzmirli genç ve başarılı siyasetçi Mahir Polat, geçtiğimiz hafta sonu Ankara’da gerçekleştirilen 35. CHP Olağan Kurultayı’nda CHP YDK üyeliği görevine seçilmesinden dolayı partilililerine ve kurultay delegelerine teşekkür ederek, görev süresince partisine ve partisinin üyelerine en iyi, en adil şekilde hizmet etmenin gayreti içerisinde olacağını vurguladı.

“YDK’yı Dinamik Bir Yapıda Tutacağız”

CHP’li Polat, kurultay delegelerine, partililerine ve Cumhuriyet sevdalarına hitaben yaptığı açıklamasında 35. CHP Olağan Kurultayı’nın parti içi değişime, gelişime büyük katkı sunduğu gibi ülkenin geleceği içinde önemli bir adım olduğunu belirterek açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Cumhuriyete, Atatürkçülüğe, Cumhuriyet Halk Partisi altı okuna, Kuvayı Milliye ruhuna, devrimci sola inanan neferler olarak, geçtiğimiz hafta sonu el ele, omuz omuza Ankara’da kurultayımızı gerçekleştirdik. Kaybedeni olmayan bu kurultayda Cumhuriyet Halk Partisine yakışır, dayanışmayı öne çıkaran bir seçim gerçekleştirdik. Kurultay delegelerimiz partimizin ilkeleri ışığında çalışacak, adil görev yapacak en önemlisi de ülkemizi ve cumhuriyetimizi karanlıklara sürüklemek isteyenlere karşı karşıya mücadele edecek Mustafa Kemalin askerlerini seçti. İster PM Üyesi olsun, ister YDK Üyesi olsun, ister Bilim Kültür Platformu üyesi olsun hepimiz devraldığımız bu bayrağı, yoldaşlarımızla daha yukarılara taşıyarak, AKP karanlığına karşı boyun eğmeyen neferler olacağız. Ben de, delegelerimiz takdiri ve teveccühü olan YDK üyeliği görevinde partimize gönül vermiş, her üyemizin hakkına ve alın terinize sahip çıkacağım. Asla partimizin ilke ve tüzüğünden geri adım atmayacağım. Adalet neyse, doğru neyse, adil olan neyse tarafım, o taraf olacaktır. Çalışkanlığıyla, dürüstlüğüyle dünya siyasetine örnek olan Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na olan bağlılığımdan ve sadakatimden de hiçbir şey eksiltmeyeceğim. Dün olduğu gibi, bugün de, yarın da Bornovalı devrimci Mahir Polat olmayı sürdüreceğim. Cumhuriyete, devrime, hukukun üstünlüğüne, laikliğe, tam bağımsız Türkiye’ye, Misak-ı Milliye, çocuklarımızın aydınlık geleceğine karşı olanlara, Genel Başkanımız Kılıçdaroğlu önderliğinde tüm yoldaşlarımla birlikte mücadele edeceğim. 35. Kurultayda devrimci solun güçlü olmasına, bizlerin görev almasına katkı sunan tüm yoldaşlarımızı, partimizin vefakâr üyelerine bir kez daha gönülden teşekkür ediyorum. Görevimiz süresince tek vücut olacağımızı, tüm üyelerimizin değerlerini ve haklarını korumak için kurulumuzu dinamik bir yapıda tutacağız. Genel Başkanımızdan aldığımız güçle de, Atatürk’ün bizlere gösterdiği hedefler doğrultusunda, yolumuza inançla ve kararlılıkla devam edecek, en büyük emaneti ve mirası olan CHP’de hukuku ve adaleti güçlü kılacağız”

MAHİR POLAT KİMDİR?

Öğretmen bir baba, ev hanımı bir annenin 4 çocuğundan biri olarak 1975 yılında Gaziantep’te doğdu. Babasının çağdaş, Atatürkçü yapısı onu çocuklu yaşlarda Cumhuriyete sahip çıkma mücadelesinin içine soktu. İlköğrenimini Bayburt da,  orta ve lise öğrenimimi Balıkesir’in Dursunbey ilçesinde tamamladı. Trakya Üniversitesi’nden 1995 yılında mezun olduktan sonra  “Bana işimi, eşimi, iki güzel evladımı ve mutluluklarımı” veren huzur kenti dediği İzmir’e yerleşti. Başarılı iş hayatıyla birlikte, aktif siyasette hep ön saflarda oldu.  CHP’de Mahalle Temsilciliği ve İlçe Yöneticiliği görevlerini başarıyla yürüttü. Halen Uluslararası Politik Ekonomi Mastırı yapmakta olan Polat’ın, aynı zamanda çok sayıda önemli mesleki ve sosyal dayanışma projesinde imzası bulunmaktadır.

CUMHURİYET HALK PARTİSİ GENEL BAŞKANI

KEMAL KILIÇDAROĞLU
  • ali bahadırsizin gibi hiç durmadan ülkesi ve partisi için çalışan partililerimiz gelecek ve ülke için bizlere umut veriyor.başarılar dilerim
  • Rahime GüngörMahir Polat Cumhuriyet Halk Partisinin gülen yüzüdür. Partiye gereken ise budur. Başarılar dilerim.

FACEBOOKTA CHP